EZ….AZ!!!!!

EZ….AZ!!!!!

A tegnapi mérkőzés ismét egy hamisítatlan kupameccs volt, az idei kiírásnak megfelelően boldogsággal, szívrohammal, szenvedéssel, de a végén ismét katarzissal. Mint szurkoló, talán mindenki nevében mondhatom, hogy ránk fért már egy ilyen meccs, az elmúlt évek gyötrelmes kupa és BL kudarcai után. Ezzel még nincs egy újabb kupa a múzeumban, hátravan még egy meccs a sorozatból.

A kezdő csapat kihirdetésekor nem volt meglepetés, Koeman a hétvégén is sikert arató csapatnak szavazott bizalmat, a „győztes csapaton ne változtass” mondásnak megfelelően. Ellenben a Sevilla több helyen is változtatott a kezdő csapatán. Rögtön a kapuban, ahol Bono helyett Vaclik kapott szerepet, Lopetegui lecserélte a két szélső védőjét, valamint Torres, Suso és El Nesyri-nek adott lehetőséget a csapatban, és a hétvéginél támadóbb szellemű csapatot rakott össze, nyilván azzal a szándékkal, hogy gólt szerezzenek, ha lehet, minél előbb.

A kezdő sípszót követően csapatunk egyből nekitámadott ellenfelének, és jöttek is a helyzetek szép sorban, előbb Dembelé, majd Busquets lőtt kapura, sikertelenül, majd ismét Dembelé próbálkozott. Aztán a 12. percben a fiatal francia támadó egy remek jobbos lövéssel előnyhöz juttatta a Barcelonát. Csodaszép gól volt, és végre eltalálta a kaput. A félidő hátralevő részében a játék képe nem változott, a Barcelona ment előre, helyzeteket, lehetőségeket dolgozott ki, azonban újabb gólt nem sikerült szerezni. De, mint szurkoló éreztük, hogy itt már nem sok van hátra a második gólig, a csapat jó, és teljesen levettük a pályáról a Sevillát.

Jött a második félidő, ahol a Sevilla rendezni tudta a sorait, hátrább húzodtak, és a soraik közt kisebb helyet hagytak, így a területet a minimálisra csökkentették a Barcelona előtt. Ez érződött is, hiszen a Barca nyomás bár megvolt, nem volt olyan nagy, mint az első félidőben, és helyzetekből is jóval kevesebb volt. A 67. percben Jordi Alba a lécet találta el egy gyönyörű kapáslövést követően. A Barca járatta a labdát a 16-os előtt, próbálta feltörni a Sevillai „reteszt”, de nem sikerült.

És jött a feketeleves a 72. percben. Az addig tanárian játszó Mingueza a fiatalok rutintalanságát magával hordozva, összehozott egy tizenegyest a Sevillának. Bár szurkolóként természetesen én nem láttam, hogy büntető lenne, de a bíró könnyűsíppal megfújta. Szerencsére a sérülésből visszatért Ocampos kapta meg a lehetőséget, és elhibázta!!! „A sors igazságot szolgáltatott, mert nem volt tizi”…mondtam magamban, azonban meg kell jegyezni, hogy egy bűn rossz tizenegyes volt, és egy zseniális Ter Stegen védés.

Ezt követően még nagyobb sebességbe kapcsolt a Barcelona, amit még a 85. percben is tudott fokozni. Ebben a percben Dembelé sokadik lövésénél már nagyon mérgesen mordultam fel, hogy találja el már még egyszer a kaput. A gól nem akart jönni, de a 90. perc környékére a Sevilla már szinte csak a 16-oson belül tudott játszani.

És jött a 94. perc…Egy buta Fernando szabálytalanságot követően a brazil mehetett zuhanyozni a 2. sárgája után, Messi végezhetett el kiváló szögből szabadrúgást, azonban lövését blokkolták, így szöglet következett. A beívelést El Nesyri fejelte meglehetősen rossz helyre a saját kapuja irányába, majd Diego Carlos megtett a szívességet, hogy nem engedte ki a labdát, hanem pont Griezmann lábára fejelte, aki köszönte szépen, egy lövő csellel kicselezte, tökéletesen ívelt középre, ahol Pique „óramű” pontossággal érkezett fejjel, és GÓÓÓÓÓLLLLLL!!! Jöhetett nekünk szurkolóknak, a játékosoknak és az edzőnek is a katarzis. Örömmel nyugtázta, hogy nem volt hiábavaló, hogy 3 sört vettem a meccsre, mondván, lehet akár hosszabbítás is.

Ahol aztán emberelőnyben gyorsan megszerezte a 3. gólt a Barcelona Braithwaite révén, és ezzel már nálunk volt az előny. A hátralevő időben csapatunk érthetően már nem erőltette a támadást, de a labdát próbálta megtartani. A Sevilla feljebb jött, azonban gólszerzési lehetőségük nem volt már a hátralevő időben, így Csapatunk ott lesz a Copa del Rey döntőjében.

A meccs egészét tekintve magabiztos győzelmet aratott a Barcelona, tegnap is igazi csapatként működtek együtt. Bevallom, a PSG elleni 1-4 után kicsit féltem, hogy szétesnek, de mind a csapat, mind Koeman remekül reagált a helyzetre, és „még egy lapáttal” rá tudtak tenni. Öröm volt nézni már a hétvégén is, de tegnap még talán egy fokkal jobb volt. És bár Messi nem tegnap játszotta élete meccsét, jó volt látni, hogy a csapat ezt is elbírta, és előléptek a többiek, akik hajtottak, küzdöttek, és kitették a szívüket a pályára. Ez az, amit látni szeretnénk, ezt kell folytatni!!!Hajrá Barca!!!