• Helyszín: Nápoly, Diego Armando Maradona Stadion
  • Vezeti: Sergei Karasev (orosz)
  • VAR: Pol von Boekel (holland)

Tv: M4 Sport

A Napoli-Barca EL-találkozóra hangolódva ajánlom a Sport1 TV által 18:45-től közvetített Barcelona-Veszprém férfi kézilabda Bajnokok Ligája összecsapást.

Az Azzurrik (Kékek) és a Blaugrana egy nap híján kettő évvel ezelőtt találkozott Nápolyban, az akkor még San Paolo nevet viselő stadionban. A BL negyeddöntőbe jutás első párharca 1-1-es döntetlennel zárult. A visszavágón a Barca 3-1-es győzelemmel lépett tovább.

Most fordított a helyzet. Az Európa-ligás párharc egy héttel ezelőtt a Barca otthonában kezdődött. Az eredmény a Camp Nouban lett 1-1. Bízzunk benne, a folytatás nem az lesz, hogy a már Diego Armando Maradona névre változtatott stadionban játszó hazai együttes megy tovább.

A Napoli amikor egyenes kieséses szakaszban idegenben döntetlennel kezdett, mindig továbbjutott. Ezzel szemben a Barca amikor egál után ment vendégségbe, a 12 alkalomból csupán ötször várhatta a következő sorsolást.

A két együttes legutóbbi ilyen párharca:

• 2014.04.20/27. Swansea-Napoli 0-0 majd Napoli-Swansea 3-1
  • 2014.04.01/09. Barca-Atletico Madrid 1-1 majd Atletico Madrid-Barca 1-0

A Nápolyban megrendezendő visszavágón már nem csak az 1-1-es, hanem – mivel az UEFA az egyenes kieséses szakaszban eltörölte az idegenben lőtt több gól „előnyét” – bármely egállal végződő eredmény 2×15 perc ráadást, végső esetben büntetőpárbajt jelent.

A Napoli a nemzetközi porondon 8 alkalommal játszott hosszabbításos mérkőzést. Ebből

• három alkalommal került ki győztesen (1-1 alkalommal 120 percben, harmadik találkozó után, sorsolással),
  • öt alkalommal kiesett (3 alkalommal a 120 percben, 1 alkalommal sorsolással, 0 alkalommal büntetőkkel).

A Barcelona a nemzetközi porondon 18 alkalommal volt érdekelt a ráadásban. Ebből

• 13 alkalommal jött ki nyertesen (1 esetben 3. mérkőzéssel, 1 alkalommal sorsolással, 6 alkalommal a 120 percben, 5 esetben büntetőkkel),
  • 5 alkalommal az ellenfele jött ki győztesen (1 alkalommal sorolással, 3 alkalommal a 120 percben, 1 esetben büntetővel),
  • a büntetővel elveszített fájdalmas volt, hiszen az az 1985/1986-os BEK-döntőben volt. A 0-0-ra végződő találkozón a 11-es párbajt a Barca 0-2 arányban elveszítette a Steaua Bucaresttel szemben. (Igen, nullára. A Barca az első 4 büntetőjét kihagyta, a Staua ezekből kettőt értékesített, így a Barca ötödik rúgására már nem került sor.)

A mérkőzést vezető Sergey Karasev (42 éves) orosz játékvezető mindkét csapat számára ismerős. Eddig a Napolinak 3, a Barcának 4 mérkőzést vezetett. Ezeken kettő büntetőt ítélt, idő előtt senkit nem küldött le a pályáról. A mérkőzések:

• 2021.11.23. Barca-Benfica 0-0
  • 2021.02.18. GranadaNapoli 2-0
  • 2016.12.06. BarcaMönchengladbach 4-0
  • 2016.10.19. NapoliBesiktas 2-3 (kettő 11-est adott a Napoli javára)
  • 2016.03.16. Barca-Arsenal 3-1
  • 2013.12.11. Barca-Celtic 6-1
  • 2013.11.06. Napoli-Marseille 3-2

A Barcelona vasárnap a Valencia otthonába látogatott. Az Atletico Madrid elleni mérkőzéshez hasonlóan most is az első félidőben intézte el ellenfelét. Az újbóli négyeshez azonban kellettek a szárnyaszegett denevérek is.

• No meg Aubameyang, aki ezen a mérkőzésen megcáfolta Xavit, amivel védte Ferran Napoli ellen kihagyott helyzeteit. Egy új klubba beilleszkedni, egy más stílushoz alkalmazkodni, a csapattársakkal összecsiszolódni valóban idő kell. Kinek kevesebb, kinek több. De a helyzet értékesítéséhez már semmi köze a fentieknek. Ott, abban a pillanatban a játékos képességei a meghatározóak (döntés és kivitelezés).
  • És a Suarezzel való összehasonlítás is sántít. Suarez első Barcában töltött évében is összehozott 25 gólt. Amikor meg egy másik klubba ment (Atletico Madrid), egy teljesen más stílusban játszó játékostársakkal került egy csapatba, mégis nagymértékben (gólokkal) járult hozzá az ATM bajnoki címéhez. Azért Suarez gólszámait minden csapatnál elfogadnák egy „első évestől”.

Előnye nincs a Barcának, de az utóbbi találkozókon kialakított helyzetek sokasága mindenképp bizakodásra adhat okot. Ideje véget vetni a Napoli sorozatának!

A Barca utolsó 5 mérkőzése:

• 2022.02.20. Valencia – FCB 1-4 (La Liga – Gólszerző: Auba 3, F. de Jong)
  • 2022.02.17. FCB – Napoli 1-1 (EL – Gólszerző: Ferran)
  • 2022.02.13. Espanyol – FCB 2-2 (La Liga – Gólszerző: Pedri, L. de Jong)
  • 2022.02.06. FCB – Atletico Madrid 4-2 (La Liga – Gólszerző: Alba, Gavi, Araújo, Alves )
  • 2022.01.23. Alaves – FCB 0-1 (La Liga – Gólszerző: F. de Jong)

A Barca hiányzói:

• Fati, Lenglet, Memphis, Roberto, Umtiti (sérülés)
  • Alves, Wague (nem lett nevezve az EL-be)

• Dembélé-Aubameyang-Gavi

A Napoli a hétvégi bajnoki mérkőzését a Barcához képest egy nappal később játszotta. A Cagliari együtteséhez látogatott, ahol a hajrában Osimhen találatával sikerült egy pontot megmentenie a kieső helyen álló ellenféllel szemben. Spalletti 5 helyen változtatott a Barca elleni elmúlt heti kezdőn, illetve háromvédős felállást alkalmazott. A döntetlennel megőrizték a tabellán a harmadik helyet. Köszönhetően annak, hogy ebben a fordulóban egyetlen, a Seria A első hat helyén álló együttes sem tudott nyerni. Szardinia szigetének fővárosába Spalletti hat sérüléssel küzdő játékost nem vitt el. Közülük jó párnak kérdéses a szereplése a Barca ellen. De ez már legyen Spalletti problémája. Ahogyan az is, hogy az utolsó három mérkőzés döntetlenjeit (háromszor is 1-1) hogyan tudná győzelemmé fordítani.

A Napoli utolsó 5 mérkőzése:

• 2022.02.21. Cagliari – Napoli 1-1 (Seria A – Gólszerző: Osimhen)
  • 2022.02.17. Barcelona – Napoli 1-1 (EL – Gólszerző: Zielinski)
  • 2022.02.12. Napoli – Internazionale 1-1 (Seria A – Gólszerző: Insigne)
  • 2022.02.06. Venezis – Napoli 0-2 (Seria A – Gólszerző: Osimhen, Petagna)
  • 2022.01.23. Napoli – Salernitana 4-1 (Seria A – Gólszerző: Jesús, Mertens, Rahmani, Insigne)

A Napoli hiányzói:

• Anguissa, Lobotka, Lozano, Malcuit, Tuanzebe (sérült)

• Osimhen

(Aki a két csapat közös múltjának adataira kíváncsi, ajánlom az odavágóra írt egy héttel ezelőtti „Ha már itt vagyunk” c. felvezetőt.)

Robi71

Az első meccs alapján bizakodásra van okunk.

Barca 30

Holland vagy orosz bíró? A nemzetközi helyzet miatt gondolom változott.

Barca 30

Győzelmet várok. Hajrá Barca!

kritizator

orosz:)

1975@gmail.com

Nyugtával [győzelemmel] dicsérjük a nápolyi kiruccanásunkat! Visça El Barça!!! 🙂

Kezdő: Ter Stegen; Dest, Piqué, Araujo, Jordi Alba; Frenkie de Jong, Busquets, Pedri; Adama, Aubameyang, Ferran Torres. Força Baaaarça!

Faramici69

Robi, Zoli nem Bivi, ha esetleg erre gondoltal.

Nagybarcelona

Most lett elegem Stegenből. Egy hulladék s.ar. minden meccsen hoz egy óriási hibát. Nagyon mérges vagyok rá. Egy amatőr. Beüti a saját kapujába a labdát hètvègèn, most még ez.

Valamit kezdeni kell Stegennel. Hétközben megkapta a sajtóban a kritikát, ès kikérte magának. Egyszerűen túl flegma, ès amatőr dolgokat csinál, emellett ami kapura megy, az szinte gól, lásd Soler középre èrkező fejese. Nem gondoltam volna, hogy Oblak, ès Stegen lesz a Liga legkevèsbè hatékony kapusa idén. De Jong az èv meccsèt hozzá, őt külön kiemelném. Pique ès Alba még mindig nagy király. Adamát rögtön le kell igazolni, amint lehet, több gólpassza van ezen a pár meccsen, mint a Wolverhamptonban 2 szezon alatt. Ferrannak hasonló a problémám, mint Stegennel, túl flegma, hètközben Mbappehoz ès Haalandhoz hasonlította magát, pedig ha Dembele nem lenne kegyvesztett, a kezdőbe sem férne be, azért most jobban mozog, ès van egy gólpassza is, szóval megadom neki a bizalmat, mert jó játékos, de ennél több kell. Aubaval szintén nagyon jól jártunk, övé a Kulcspassz Adamának az első gól előtt. Pedri kicsit halványabb ma. Ahogy írtam hétvégén, kezd kialakulni Xavi játéka, stílusa, ès kezdünk előrelépni. Jár a pacsi Alemanynak is a 3 támadóért. Hajrá Barca, jó lenne továbbjutni, ha már itt játszunk az EL-ben.

jancsipapa

Már rég eladtam volna ter Stegent . Amikor még nagy pénzt kaphattunk volna érte . Nem akkora ász ,mint sokan mondják és ,mnt ő is képzeli magáról…

KJDaniel

Nagyon hatásos, intenzív letámadásokat tudunk végrehajtani, a fiatalítás most erősen megnyilvánul.

Xavi munkája kezd beérni, szerintem már a játékosok is értik mit is szeretne tőlük látni az edző.

Osztály különbség van a két csapat között pedig az Olasz bajnokság éllovasáról beszélünk.

BarcaForLife

Nagyon jol jatszunk es idegenbe “topcsapat” ellen.

Elképesztő szervezettség, jelenleg az erőnlét is megvan és zseniális letámadásokat láthatunk. Így tovább a második félidőben is! Força Baaaarça!

Barca 30

Ne szórakozzuk már el a végét.

fcbp10

A mai meccsről a véleményem:
De Jong kiemelkedett a mezőnyből, egyik legjobb meccse. Nagyon hasznosan játszott végig, és hatalmas gólt tekert. Akik kételkedtek benne, a sajtóban is már el is akarták adni, arra most jól rácáfolt.
Tetszett nekem Dest játéka is. Nem biztos, hogy sokaknak feltűnik, de nagyon hasznos volt ma a védőmunkája, piszokgyors, és tud cselezni is. Szerintem van itt keresnivalója, van benne potenciál.
Adama is jó meccset hozott, voltak pontatlan passzai, de hasznosan játszott, és kivette a szerepét a mai győzelemből. Gólpassz Aubának, és még lerántani sem lehetett az első gólunknál, ahol megindult. Én örültem a kölcsönbe érkezésének, remélem itt marad, gyors, erős és színt visz a játékba.
Auba is szép gólt rúgott, örülök neki. Alba meg mostanában jó formában van, lehet Xavi hatása.
A védelem most tette a dolgát, jók voltak, Pique Araujo páros jól megérti egymást, jelenleg a legjobb opciónk.

Számomra, aki kicsit gyengébb volt ma, az Pedri. Szeretem a játékát, de ma a passzai olykor pontatlanok voltak.
Aki viszont továbbra is gyenge, az Ferran. Nem írom le őt, hosszú kihagyása volt, de lehet nem kéne minden meccset végigjátszania (most cserélve is lett 82 percben). A gólpasszát De Jongnak inkább gondolom szerencsésnek, mint tudatosnak.

Jobb volt a Barca megérdemelt győzelem. Látom, hogy kezd beérni Xavi munkája, a letámadás, hajtás, akarat megmutatkozik.
Remélem továbbra is megmarad a lendület. Visca Barca!

Ui: azért Nico nem véthet ilyen hibát, semmilyen meccsen sem.

Eminusz

Ismet egy 4-es rovid idon belul! 🙂 Jo formaban vagyunk!

Businak megítélnék egy nyolcast! 🙂

Gratulálok a csapatunknak, szebbnél szebb gólokat szereztünk, gólpasszok tetszetősre sikeredtek, sérülés nélkül hoztuk a meccset. De Jong a meccs ember​e, Busquets továbbra is tanári, Piqué elnyűhetetlen, Alba zseniális, Adama 2 gólpasszt osztott ki, Ferran Torres egyet és extra egyéni teljesítményekkel simán továbbjutottunk. Szép volt srácok! Visça El Barça!!!

Barca87

Nagyon jó meccs volt. Nagyon jól játszottunk, szemmel látható a fejlődés, ami fontos hogy kezd kialakulni a kezdő, és a cserék is.
Nagyon reálisan leírták az előző hozzászólók az értékeléseiket.
Amit hozzátennék……
Nico azt a hibát leszámítva nagyon jól játszott.
Puig-ot külön figyeltem, sajnos azt kell mondjam hogy nagyon a sor végén van.
Ferran attól függetlenül hogy nem jönnek a gólok egyenlőre szerintem nagyon beleillik ebbe a Barcába.
Auba egy kincs. Én nagyon vártam már nyáron is elhoztam volna. Én januárba 15 gólt írtam magamnak a neve mellé. Egyenlőre jó úton halad afelé.
Traorenak is nagyon fekszik a barca játéka.
Hasonlóan szép folytatást várok a csapattól.

Robi71

Auba-t Dembélé helyett kellett volna hozni anno. Ráadásul felé annyiba került volna. A Dortmund-nak egy kikötése volt…egyszerre nem engedi el mind a kettőt. Mi elhoztuk nyáron Dembélé-t, az Arsenal télen Auba-t. A többi már történelem..

Robi71

Közhely, győztes csapatot nem érdemes kritizálni….szerintem a győztes csapat tagjait sem. Egyre jobbak vagyunk. Kár, hogy nem most kezdődik a bajnokság.

Steve fan

Bizony! Nagy kár! Talán a bajnokságban is előrébb lennénk és megkockáztatom, hogy a BL-ben is lenne keresnivalónk a tegnap látottak alapján.Ha hozzávesszük hogy még számolhatunk Fati és Memphis vissza térésével a támadósorba ,bátran kijelenthető hogy a Xavi által hiányolt gólmennyiség most hozható. Fájó kijelentem de talán jobb ha csapat szinten van összehozza az a goltermés amit Messi maga össze rugdosott egy szezon alatt.

Robi71

Nyáron kiárusítás volt. Ingyen, fillérekért. Csökkenteni kellett a fizetéskeretet. Most jutottunk el oda, hogy igazolhattunk egy Torres-t, kölcsönbe egy Adama-t és karóra jött Auba balhéja ami után Ingyen megszerezhettük.
De egy félévet veszítettünk, ami a BL csoportkörből való kisésbe és a bajnokság elvesztésébe került.
Reméljük hogy a következő bajnokságot már teljesen felkészülve kezdhetjük.

Ezért vontam kètsègbe Laportáèk munkásságát ősszel. 100+ milliós bèr szabadult fel, ennek a negyedét lehetett volna beilleszteni. Végre télen meglèptèk azt amit meg kellett. Már ősszel is írtam, hogy még az első 4-hez is gyenge a keret, örülök, hogy ezt ők is èszrevettèk, ès tudtunk fejlődni, hiszen végre van egy profi szakmai stáb. Xavit is sokat kritizáltam, de ő is hatalmas fejlődésen ment keresztül a kezdeti 343-hoz képest, ès kapott végre olyan játékosokat, akik emelik a játék színvonalát. Ilyen, amikor a vezetőség, edző, játékosok egymásra találnak, ès egy célért küzdenek.

Robi71

Győztes hullámon vagyunk, ezt kell meglovagolni. Ha a bajnokság már nem, a Real 15 pontra van úgy, hogy egy meccsel többet játszottak), de látva a mezőnyt, az EL még meglehet.

Robi71

A keret bősége is megvan ehhez.

Steve fan

Sőt!!!! Meg bővülhet,ha nem lenne sérült. Ma vissza néztem a meccset, persze így az eredmény tudatában jobban rá tudtam fókuszálni eggyes játékosokra. Vitathatatlan hogy perpillanat hátul a legjobb belső védő párost Pique-Araujo alkotja. Alba most megint elkapta a fonalat,sőt Dest is egy szintet lépett,és remélem nem csak erre a meccsre szívta fel magát. De Jong választ adott mindenkinek akik az eladását prefarálták bár ez lehet hogy adott neki némi motivációt. Pedri kicsit szürke volt önmagához,de neki nem lehet felróni,a múlt szezon minden energiát kivett belőle. Mindazonáltal az egyik legnagyobb spanyol középpályás lehet. Abua hatalmas mintha a régi Dortmundban látnám. Lényeges még hogy hatalmas motivációt adhat Dembelenek mert azt a srácot a pénzen kívül csak egy dolog motiválhatja. Az ego!!! Csak égő neki , hogy valamikori csapattársa aki idősebb is nála idejön és egymás után rugdossa a gólokat, boldog bukfenceket ugrik. Ráfigyeltem becserélése után! Kissé unalmasan lötyörgött de feltűnt hogy amit csinált,azt jól csinálta. Most befelé mozgott jobban , észrevette a beindulókat és feltünően tiszta gyors pontos labdákat osztogatott. Tud ez az ember csak nem igazán akar. Ellenben Torres nagyon akar,de öt labdából négyet vissza felé passzolt,mintha biztosra menne azzal hogy nem mer leindulni az alapvonal felé(Albát azért néha nézhetné). Ellenben Traore teljesen kihasználja az adott területet ráadásul erős, erőszakos,visszatámad, hasznos tagja a keretnek. Kíváncsian várom Dephay visszatérését a másik szélre,kb ugyanez a kaliberű, remélem kipinte kicsit magát. A lényeg… jönnek a gólok!

Robi71

Dembi menjen, nincs szükségünk rá. Távozása része a szakmai és erkölcsi megtisztulásnak. Remélem Umtiti is távozik és Coutinho sem tér vissza.

Steve fan

Egyetértek!!!! De láttunk már itt cifra dolgokat. Ha teszem azt áprilisban bekopog az elnökhöz hogy aláírja az új kontaktusát azért ne csapkodd nagyon a klaviatúrát!!!!

Robi71

Ha én lennék az elnök és hozzám kopogna be, akkor elzavarnám a 3,14ba.
Ha te lennél, akkor remélem mielőtt elébe tennéd a szerződést harmadolnád az eredeti összeget. 🙂

kritizator

Pedig érdemes lenne:)

KJDaniel

Fabrizio Romano:
Xavi Hernández doing a really great job. Barcelona are ‘more than happy’ with their manager – already working on summer signings.

Barça are pushing on Cesar Azpilicueta deal, after two year deal plus option for furter season offered few weeks ago.