Hét – mondó

14. hét 2022.04.01-04.08.

Hét-mondó

1. A héten a futsálosok szállították a serleget.

Hétvégén rendezték meg a futsálosoknál a Spanyol Kupa nyolcas döntőjét. Jesus Valesco mester csapatának négy nap alatt három mérkőzést kellett megnyernie a kupa 6. alkalommal történő elhódításáért. A csapatnak ebben a szezonban ez már a második trófeája (korábban a Spanyol Szuperkupában diadalmaskodtak). Ezzel csatlakoztak a kézilabdázókhoz és a női labdarúgókhoz, akik szintén két-két címmel dicsekedhetnek már a szezonban. A nyolcas döntő eredményei:

• Negyeddöntő: Barca-Cartagena 3-1
  • Elődöntő: Barca-Movistar Inter 6-4
  • Döntő: Barca-ElPozo Murcia 2-2, hu.3-3, büntetők 7-6

A folytatás:

• 14.-én 17:30-kor: Inter FS-Barca (Bajnoki)

2. Négy félidőből csupán egy volt elfogadható. De a vége számít, három pont a bajnokságban, esély az EL-elődöntő kivívására.

A labdarúgók közül az A-csapat az elmúlt hét napban két fontos találkozót játszott (megjegyzem, április-májusban minden találkozó az). Vasárnap este megszerezte ugyan az 1700. bajnoki győzelmét, sikerült felülmulnia és egyben helyet cserélnie a tabállán a Sevilla együttesével. Az 1-0ás soványka győzelem sajnos csak egy félidőnyi elfogadható játékot hozott.

A csütörtöki Európa-ligás fellépés még ennyit sem. A játékosoknak az egész találkozó alatt nem ízlett a Frakfurt agresszív játéka. A mérkőzés összképe alapján a hazaiak bizony elszalosztották, hogy előnnyel utazzanak a Camp Nouba. A Barca az EL-ben harmadszor is döntetlenről (1-1) kezdi a párharc visszavágóját. Idegenben kétszer továbbment, otthon csak nem okoznak kellemetlen meglepetést.

Viszont a srácoknak nem sok idejük lesz kipihenni a német kiruccanást, vasárnap este ismét idegenben szerepelve kell begyüjteni a bajnoki pontokat.

• 10.-én 21:00-kor: Levante-Barca (Bajnoki)
  • 14.-én 21:00-kor: Barca-Eintracht Frankfurt (EL)

3. Újra nyert a B-csapat.

A férfi labdarúgók közül a B-csapat idegenbe látogatott, a mérkőzés előtt a táblázaton azonos pontszámmal álló Linenséhez. A fiatalok sorrendben harmadszor nyertek, amivel sikerült ellépni a kiesési zónából, ráadásul a mezőny süsűségének köszönhetően 5 pontra vannak a feljutás rájátszását jelentő 5. helytől. A Linense ellen a találkozó utolsó perceiben sikerült előbb egyenlíteni, majd a győztes találatot is megszerezni. A 2-1es siker gólszerzői Peque és Jutglá voltak. Most hétvégén a 2. helyen álló Villareal B csapatát fogadják hazai pályán.

• 09.-én 19:00-kor: Barca B-Villareal B (Bajnoki)

4. Vonzók a hölgyek találkozói.

A Femeni az elmúlt héten a bajnokok ligája továbbjutást követően hazai pályán fogadta a Villareal csapatát. A hölgyek adtak egy félidenyi előnyt a vendégeknek (félidő 0-1), de a második játékrészben beindult a henger, a végeredmény 6-1 lett.

A hölgyekkel kapcsolatos, hogy a BL elődöntőjét szintén a Camp Nouban fogják lejátszani a német Wolfsburggal szemben. A mérkőzésre a jegyek elővételben elkeltek, azaz 22.-én 18:45-kor megint kb. 90 000 néző előtt fognak játszani.

• 16.-án 12:00-kor: Valencia-Barca (Bajnoki)

5. A Klub további három szakágánál sem volt leállás. Eredmények, és ami jön:

Kosárlabda: A Barca a bajnokságban négy pont előnyre tett szert, köszönhetően a Real vereségének. Az Euroligában azonban mindkét találkozóját elveszítette a csapat. Tudjuk be annak, hogy már ezen találkozók előtt biztos csoportelsők voltak.

• 01.-én: Olympiacos Pireus-Barca 73-66 (Euroliga)
  • 03.-án: MoraBanc Andorra-Barca 74-86 (Bajnoki)
  • 07.-én: Barca-Maccabi Fox Tel Aviv 80-104 (Euroliga)
  • 10.-én 18:30-kor: Barca-Real Madrid (Bajnoki)
  • 14.-én 18:00-kor: Barca-Unicaja (Bajnoki)

Kézilabda: A bajnokságban 10 pont az előny az első helyen.

• 02.-én: Barca-RA Valladolid 39-22 (Bajnoki)
  • 09.-én 12:00-kor: Bada Huesca-Barca (Bajnoki)

Roller Hockey: 8 ponntal vezetik a tabellát.

• 04. 02.-én: Lleida-Barca 2-5 (Bajnoki)
  • 06.-án: Barca-Girona CH 7-2 (Bajnoki)
  • 11.-én 21:00-kor: Sporting CP-Barca (Goldeb Cup)
  • 12.-én 21:00-kor: Barca-SCRA St. Omer (Golden Cup)

6. Megszavazták, hivatalos.

Hétvégén nagy többséggel hagyta jóvá a Barcelona rendkívüli pártolói közgyűlése a klub következő szezontól érvénybe lépő szponzorációs megállapodását (625 igen, 49 nem, 27 érvénytelen szavazat). A következő szezontól (2022. július 01.) hivatalosan is a Spotify neve kerül fel a női és férfi csapat mezére, valamint a Camp Nou is felveszi a svéd cég nevét. A konkrét összegek továbbra sem ismertek.

7. Meghosszabbított szezon.

A Barcelona a bajnoki szezont követően, még mielőtt a játékosok elmennek a nemzeti csapataikhoz (júniusban Nemzetek Ligája fordulók), illetve a nyári szabadságukra, barátságos mérkőzésre utaznak Ausztráliába.

A talákozó Sydney-ben, a 80 000 fő befogadására alkalmas Accord stadionbann kerül megrendezésre. A Barca a hírek szerint 5 millió eurót kap a május 25.-ei fellépésért. Ellenfele az ausztrál liga All Star csapata lesz.