Hét – mondó

2022. 04.29- 05.05.

1. Bajnokok Ligája győztes a FUTSAL csapat.

Fordulatos elődöntővel jutott be a BL fináléjába a csapat. A portugál Benfica az első 20 perc után 3-0-ra vezetett, a Barca innen fordított, de a végén a Sasok egyenlítettek. A 2×5 perces ráadás vége előtt 18 másodperccel a Blaugrana újabb találatot szerzett, így elmaradt a lutri büntetőpárbaj.

A döntő már sokkal simább volt. A gránátvörös-kékek ismét egy portugál csapattal küzdöttek meg, mégpedig a Sportinggal. A Barca első találatát az a Lozano szerezte, akinek ez volt a 300. fellépése a Blaugrana szineiben. A fiúk ezután meg sem álltak négyig, miközben egyet sem kaptak. Ez a győzelem a futsalosok 4. Bajnokok Ligája címét eredményezte.

Ami volt és a folytatás:

• 04. 29.-én: Benfica-Barca 4-5 hu. (3-0, 4-4 BL-elődöntő)
  • 05. 01.-én: Barca-Sporting 4-0 (BL-döntő)
  • 08.-án 13:00-kor: Cordoba-Barca (bajnoki)

2. Cél, az előny megtartása.

A labdarúgók közül az A-csapat vasárnap este a kiesés elkerüléséért küzdő Mallorcát fogadta. A találkozó egyetlen pozitívuma, hogy sikerült begyűjteni a három pontot. Maga a mérkőzés a felejthető kategóriába tartozik.

Hétvégén irány Sevilla. Andalúzia második számú alakulata (Real Betis) és a Barca fontos pontokért küzd meg egymással. A vendégek bebiztosíthatják a következő évre a BL szereplésüket, a hazaiak pedig az utolsó három fordulóra is versenyben maradnának annak eléréséért.

A szombati találkozó után kedden este a Celta Vigo látogat a Camp Nouba. Legutóbbi látogatásukkor nyerni tudtak. Az sem lesz egy könnyű menet.

• 01.-én: Barca-Mallorca 2-1 (bajnoki)
  • 07.-én 21:00-kor: Real Betis-Barca (bajnoki)
  • 10.-én 21:30-kor: Barca-Celta Vigo (bajnoki)

3. A szezonbeli veretlenség elúszott, de a BL-döntő megvan.

A Femeni a BL-elődöntő visszavágóján a német Wolfsburggal szemben elveszítette szezonbeli 41 mérkőzésből álló veretlenségét. Ettől kezdve a cél a májús 21.-én megrendezésre kerülő BL-döntőre való felkészülés. Ehhez ad segítséget a még hátralévő 3 bajnoki találkozó. Aztán a szezonból még hátra van a Copa de la Reina elődöntője, és remélhetőleg a döntője is (jelenleg az időpontok nem ismertek).

• 04. 30.-án: Wolfsburg-Barca 2-0 (BL)
  • 05. 05-én: Barca-Sevilla 5-1 (Bajnoki)
  • 08.-án 16:00-kor: Rayo Vallecano-Barca (bajnoki)
  • 15.-én 12:00-kor: Barca-Ateltico Madrid (bajnoki)

4. Minden pont számít.

A férfi labdarúgók közül a B-csapat idegenbeli győzelmével már a tabella 5. helyén áll. Ez pedig azt jelenti, ha most lenne vége az alapszakasznak, akkor a fiatalok játszhatnának a feljutásért. De az alapszakaszból még 4 forduló van hátra, és 10 csapat van harcba kettő helyért. Ezen 10 csapat pedig 5 ponton belül van egymáshoz képest. Most szombaton a Barca az előttük 1 ponttal álló Sabadellt fogadja. Rendkívül fontos lenne bezsebelni a 3 pontot.

• 04. 30.-án: San Fernando CDI-Barca 0-2 (bajnoki – gólszerző: Jutglá, Peque)
  • 05. 07.-én 17:00-kor: Barca-Sabadell (bajnoki)

5. A Klub további három szakágánál sem volt leállás. Eredmények, és ami jön:

Kosárlabda: A Barca a bajnokságban nyert, így tartja négy pontos előnyét. Az Euroligában Münchenben elveszítette a második találkozóját. Emiatt örödik, minent eldöntő összecsapásra került sor a Final Fourba jutásért. Ezt a gránátvörös-kékek hazai pályán abszolválták. A félidei hatpontos hátrányt a végére kilencpontoss előnnyé változtatták. A májús 19.-én Belgrádban megrendezésre kerülő Final Four elődöntőjének párosítása: Barcelona – Real Madrid, illetve Anadolu Efes (tötök) – Olimpiakosz (görög). Döntő 21.-én.

Addig pedig jönnek a bajnokság alapszakaszának még hátralévő összecsapásai.

• 04.29.-én: Bayern München-Barca 59-52 (Euroliga-Play Off)
  • 05.01.-én: Barca-San Pablo Burgos 84-69 (Bajnoki)
  • 02.-án: BarcaBayern München 81-72 (Euroliga-Play Off)
  • 07.-én 20:45-kor: Rio Breogán-Barca (bajnoki)
  • 10.-én 19:00-kor: Barca-Surne Bilbao Basket (bajnoki)

Kézilabda: A csapat már megnyerte a bajnokságot. A hátralévő bajnoki mérkőzések már a Bajnokok Ligája Final Fourba kerülést eldöntő mérkőzésekre való felkészülést szolgálják. A BL-negyeddöntős ellenfél a német Flensburg lesz.

• 04. 30.: Barca-Frigorificos Morrazo Cangas 35-19 (bajnoki)
  • 05. 07.-én 12:00-kor: Ángel Ximenez-PG-Barca (bajnoki)
  • 11.-én 18:45-kor: SG Flensburg-Handewitt – Barca (Bajnokok Ligája)

Roller Hokey: Az alapszakaszt megnyerték. A negyeddöntőt a 8. helyezett ellen vívják (3 győzelemig tartó összecsapás keretében).

• 30.-án: Parlem Calafell-Barca 1-3 (Bajnoki)
  • 05. 05.-én: Barca-Recam Laser CH Caldes 5-2 (Bajnoki – negyeddöntő)
  • 07.-én 18:00-kor: CE Noia Freixenet-Barca (Copa del Rey – elődöntő)
  • 08.-án 15:00-kor:  Copa del Rey – döntő
  • 14.-én 12:00-kor: Barca-Recam Laser CH Caldes (Bajnoki – negyeddöntő)

6. Begyűjtött trófeák, és ami még jöhet.

Minden szakágnál közeledik az év vége. Az már eldőlt, hogy a felnóttek között egyedül a “kirakatcsapat” nem nyer semmit a szezonban. Elért címek (és ami még lehet):

• Női labdarúgás: spanyol bajnok, spanyol szuperkupa, (Bajnokok Ligája, spanyol kupa)
  • Kosárlabda: spanyol kupa, (spanyol bajnok, Euroliga)
  • Kézilabda: spanyol bajnok, spanyol kupa, spanyol szuperkupa, (Bajnokok Ligája)
  • Futsal: Bajnokok Ligája, spanyol kupa, spanyol szuperkupa, (spanyol bajnok)
  • Roller hockey: Golden Cup, (spanyol bajnok, spanyol kupa)